Castrol Ford Team Turkey alustas oma noorte sõitjatega kiiresti Türgi ralli meistrivõistlustel

Castrol Fordi meeskond alustas kiiresti Türgi ralli meistrivõistlustega Türgi noorte sõitjatega

Türgile Euroopa meistritiitli võitmisega oma nime ajalukku kirjutanud Castrol Ford Team Turkey avas Bodrumi ralliga 25. aasta hooaja, mis tähistas oma 2022. eduaastat.

Türgi autoralli meistrivõistluste esimeseks võistluseks olnud korralduses osales meeskond oma noorte talentidega täiskoosseisus ja domineeris juunioride arvestuse poodiumil.

2022. aasta Shell Helix Türgi meistrivõistluste esimene etapp Bodrumi ralli peeti tänavu 15.-17. aprillini suure huviga. Castrol Ford Team Turkey, Türgi esimene ja ainus Euroopa meistrite rallimeeskond, võistles täiskoosseisus korralduses, mis on 2022. aasta TOSFED Rally Cupi esimene võistlus, mis hakkab kandma nime kadunud Oğuz Gürseli, kes on üks veteranidest. autosport.

Reedel, 15. aprillil Bodrumi vallaväljakult piduliku stardiga alanud jooks oli kavas läbida 6 erinevat kiiruskatset, mis sel aastal sõidetakse esimest korda Bodrumi poolsaare poristel metsateedel. , kaks korda nädalavahetusel. Pühapäevased etapid jäid aga Dereköys põlengu tõttu ära enne, kui pühapäeva hommikul algas esimene etapp. Bodrumi rallil, mille tulemused selgusid laupäevaste sõitude järgi, astusid eelmisel aastal suures osas pilootide koosseisu uuendanud Castrol Ford Team Turkey noored piloodid eesmärgiga toetada Türgi rallispordi noori staare ning sai veelgi nooremaks, domineeris noorte arvestuses poodiumil.

Castrol Ford Team Turkey 1999. aastal sündinud Ali Türkkan ja kogenud kaaspiloot Burak Erdener, kes võitis eelmisel aastal meie kodumaale Euroopa noorte ja kaherattaveo meistrivõistlused, saavutasid Bodrumi ralli poodiumil kolmanda koha. esimene sõit Ford Fiesta R5 istmel. Noor Castrol Ford Team Turkey piloot ja Redbulli sportlane, kes igal etapil kiirust suurendades näitas, et hakkas oma uue sõidukiga harjuma, andis märku, et on meistrivõistluste võitjana edaspidistel võistlustel partneriks. "Noorte juhtide klass".

1999. aastal sündinud Efehan Yazıcı saavutas oma esimesel võidusõidul Ford Fiesta Rally4 istmel koos kaaspiloodi Güray Akgüniga noorte pilootide arvestuses teise koha, 1998. aastal sündinud Can Sarıhan aga saavutas Young Pilots arvestuses kolmanda koha. tema kaaspiloot Sevi Akal Fiesta R2T-l.

Ümitcan Özdemir, kes on viimastel aastatel võitnud oma Fiesta R2T autoga kaherattaveoliste autode klassis Castrol Ford Team Turkey juhtimisel, ja tema kaassõitja Batuhan Memişyazıcı Ford Fiesta R2 istmel, saavutas meeskonnakaaslaste järel viienda koha, andes meeskonnale väärtuslikke punkte.

Fiesta Rally Cup jätkab täie hooga oma uue kontseptsiooniga

Koos Bodrumi ralliga alanud Türgi pikima ühemargi rallikarikasarjas Fiesta Rally Cup asus juhtima Erol Akbaş oma nelikveolise Fiesta Rally4 sõidukiga. Kui Bodrumi rallil võitis Akbaş RC3 klassi, milles võistlesid Rally3 autod, siis üldarvestuses jõudis ta finišisse 3 parema hulgas. Eelmisel aastal Fiesta Rally Cupi võitnud Kağan Karamanoğlu saavutas oma kaherattaveolise Ford Fiesta R10T-ga tänavu teise koha ja näitas oma tugevust, olles kaherattaveolise Fiesta R2T sõidukiga Bodrumi rallil 2 parema hulgas. Efe Ünver tuli oma Fiesta Rally10 autoga Fiesta Rally Cupil kolmandale kohale.

Ka teised Castrol Ford Team Turkey piloodid, kes võistlevad “Fiesta Rally Cupil”, saavutasid suure edu 2022. aasta TOSFED Rally Cupil, mis sõideti kõrvuti Türgi autoralli meistrivõistlustega. TOSFED Rally Cupil võitis esikoha Hakan Gürel Fiesta R2-ga ja Levent Sapcılar tõusis karikasarjas Fiesta R1T19-ga teiseks.

Bostancı: "Oleme uhked, et oleme Türgi noorim rallimeeskond"

Piloodikohalt piloodi treenerikohale vahetanud Castrol Ford Team Turkey meisterpiloot Murat Bostancı andis Bodrumi ralli kohta järgmised hinnangud:

«Läbisime edukalt Türgi ralli esimese etapina sõidetud Bodrumi ralli, mis on meile väga oluline. Vaatamata sellele, et tegemist oli väga raske võistlusega, mida meie piloodid esimest korda ettearvamatutes tingimustes sõitsid, näitasime, kui pealehakkavad me oma eduga oleme, eriti noorte arvestuses. See oli meie jaoks väärtuslik kogemus ja hea algus. Oleme uhked, et oleme Türgi noorim rallimeeskond, kelle keskmine vanus on 22 aastat. Sel erilisel aastal, mil tähistame oma 25. aastapäeva Castrol Ford Team Turkey nime all, on meie eesmärk saada 2022. aasta Türgi ralli kaubamärkide meistrivõistlusteks, 2022. aasta Türgi sõitjate meistrivõistlusteks, 2022. aasta Türgi ralli noorte sõitjate meistrivõistlusteks ja 2022. aasta Türgi ralliks kaherattaveoks. Meister koos meie noorte pilootidega. Meie eesmärk on viia lähiaastatel oma riik noorte pilootidega Euroopa ja maailmameistrivõistlustel konkurentsivõimelisemale tasemele.