Maratoni İzmiri jooksu rekord ületas taas

Izmiri maratonivõistlusel purustati taas rekord

Keenialane Lanny Rutto läbis İzmiri maratoni ajaga 2.09.27, etiooplane Tsegaye Getachew parandas mullu oma rekordit 2.09.35 8 sekundiga ning Marathon İzmiri tiitel “Türgi kiireim rada” sai taaskord neetitud.

İzmiri suurlinna omavalitsuse poolt kolmandat korda korraldatud maraton, mis oli eelmisel aastal etiooplase Tsegaye Getachew "kiireim rada" ajaga 2.09.35, purustas İzmiris taas rekordi. Seekord suutis 2.09.27-ga rekordit 8 sekundiga parandada keenialane Lanny Rutto. Nii sai Marathon İzmiri tunnus olla meie riigi kiireim rada taas neetitud ning rekordit uuendati loosungi "Marathon, again" järgi.

Meeste arvestuses sai teise koha keenialane Meshack Kiprop Koech 2.11.21-ga ja kolmandaks tuli keenialane Mathew Kemboi 2.13.03-ga. Suure edu saavutas Bingöllane Yavuz Ağralı, kes jooksis meeste arvestuses Türgi sportlastest parima aja 2.20.02-ga ja lõpetas jooksu 9. kohal.

Naiste arvestuses sai esikoha Letebrhan Haylay Gebreslasea Etioopiast 2.27.35-ga, teiseks tuli keenialane Lilian Chemweno 2.28.18-ga ja kolmandaks Helen Jepkurgat teisest riigist 2.30.54-ga. Aydınlı Derya Kaya sai Türgi naissportlastest kaheksanda koha ajaga 3.04.29. Meeste 10 kilomeetri jooksus sai esimesena Bedri Şimşek ajaga 0.33.45, teise koha sai Hamdullah Ablay ja kolmanda Mehmet Aydıngör. Naiste arvestuses sai esikoha Tuğçe Karakaya 0.37.44-ga, teiseks tuli Rahime Tekin ja kolmandaks Özlem Işık.

Tingimused jätkusuutliku maailma jaoks

Üle 17 jooksja 42 erinevast riigist osales 43-kilomeetrisel rahvusvahelisel võidusõidul eesmärgiga "Jäätmevaba maraton", mis on kooskõlas ÜRO poolt säästva maailma jaoks seatud 500 ülemaailmse eesmärgiga. 10 kilomeetri jooksu startis ligi 5 tuhat sportlast. İzmiri maraton, millele Maailma Kergejõustikuliit andis Road Race Label'i (Rahvusvahelise maanteesõidu tunnistuse), alustas maratoni İzmiri, İzmiri suurlinna omavalitsuse asepeasekretär Ertuğrul Tugay, Türgi kergejõustikuliidu president Fatih Çinti Youth ja Metropolitan. Sporditeenuste osakonna juhataja Hakan Orhunbilge ja Izmiri pealinna omavalitsuse noorte ja Ask klubi president Ersan Odaman andsid koos.

Pärast kell 08.00:42 antud XNUMXK starti vana İZFAŞ hoone eest läbivad jooksjad Alsancakist. KarşıyakaTa tegi tagasisõidu enne Bostanlı kaile jõudmist. Jõudes samalt rajalt İnciraltısse, seekord Mustafa Kemal Sahil Boulevardi kaudu, tegid sportlased Marina İzmirist teise kurvi ja lõpetasid võistluse stardipaigas.

Marathon İzmiri raames sõidetava 10-kilomeetrise jooksu start anti kell 07.20 samast punktist. 10-kilomeetrisel võistlusel naasis üle 4 tuhande sportlase Mustafa Kemal Sahili puiesteel Köprü trammipeatusest ja lõpetas jooksu Fuar Kültürpargi vana İZFAŞ maja vastasrajal.

Izmiri vääriline sotsiaalne solidaarsus

4. aprillil alanud Marathon Izmiri samm-sammult heategevusliku jooksu annetuskampaaniate puhul oli täielik Izmiri solidaarsus. Rohkem kui 10 tuhat annetajat annetasid Marathon İzmiril võistlevate sportlaste kaudu vabaühendustele ligi 4 miljonit TL. Annetuskampaaniad jätkuvad veebilehel ipk.adimadim.org kuni 2. maini.

Marathon İzmiri tänavused sponsorid olid Doğa Sigorta ja NEF, samuti transpordisponsor Corendon Airlines, magusatarvete sponsor Bolulu Hasan Usta, veesponsor Pürsu, varustussponsorid Türk Kızılay, Carraro ja Züber. Suure organisatsiooni lahenduspartneriteks olid İzmir Teknoloji, İzmiri suurlinnavalitsus Eşrefpaşa haigla, HIS Travel, Altekma ja DS.