Välja on kuulutatud parimad Izmiri maratonijooksul tehtud pildiraamid

Välja kuulutati İzmiri suurlinna omavalitsuse "Road Race Label" sertifitseeritud rahvusvahelisel võidusõidul İzmiri maratonil tehtud fotode tulemused. Konkursil, kus osales 301 fotot, võitis esikoha Hakan Yaralı oma fotoga hüüdnimega "Liidertegelane".

Sel aastal on välja kuulutatud İzmiri suurlinna omavalitsuse poolt kolmandat korda korraldatava Marathon İzmiri raames toimuva fotovõistluse tulemused. Võistluse teemal "Marathon İzmir ja Marathon İzmir and Marathon Sport Case Toccurring in İzmir Urban Life and Culture" võitja pälvis Hakan Yaralı oma fotoga hüüdnimega "Liidertegelane".

Teise koha saavutas Hasan Uçari foto pealkirjaga “Rekordimurdja esimene” ja kolmanda koha Ahmet Özeri foto nimega “Running”. Murat Altıncani foto "Help 2022" pälvis aumärgi, samas kui Serkan Yalçınkaya foto "Võitlus" peeti Izmiri suurlinna omavalitsuse spordiklubi eriauhinna vääriliseks. Murat Cakil, dr. Konkursil, kus žüriiliikmeteks olid Ahmet İmançer, Selçuk Kayan, Erol Özdayı ja Seda Şengök ning sekretariaadiks Nedim Ekmekçiler, leiti 301 foto hulgast 37 fotot, mis väärivad eksponeerimist. Kokku jagatakse konkursi võitjatele 12 tuhat TL.

Selle slaidiseansi jaoks on vaja JavaScript.

Nad jooksid jätkusuutliku maailma eest

Pühapäeval, 17. aprillil sõideti Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni teemal "Jätkusuutlik maailm" peetud Izmiri maraton eesmärgiga "jäätmevaba maraton". Rahvusvahelisel võistlusel osales üle 43 sportlase 5000 erinevast riigist. Eelmisel aastal uuendas etiooplanna Tsegaye Getachew parimat tulemust 2.09.35 tänavu keenialanna Lanny Rutto. Rutto lõpetas jooksu ajaga 2.09.27, parandades veel 8 sekundit. Nii kinnitati Marathon İzmiri "Türgi kiireima raja" tiitel. Izmiri suurlinna omavalitsuse poolt Türgi kergejõustikuliidu ja maailma kergejõustikuliidu koostöös korraldatud võistlusel saavutasid meeste arvestuses teise koha keenialane Meshack Kiprop Koech 2.11.21-ga ja keenialane Mathew Kemboi taas 2.13.03-ga. Türgi sportlastest saavutas parima koha meeste arvestuses sõidu 2.20.02. kohaga lõpetanud Yavuz Ağralı ajaga 9. Naiste arvestuses sai esikoha Letebrhan Haylay Gebreslasea Etioopiast 2.27.35-ga, teiseks tuli Lilian Chemweno Keeniast 2.28.18-ga ja kolmandaks sama maa esindaja Helen Jepkurgat 2.30.54-ga. Aydınlı Derya Kaya sai naissportlastest kaheksanda koha ajaga 3.04.29.