Rusude all olnud Hatayspori jalgpallur Christian Atsu kaotas elu

Rusude all olnud Hatayspori jalgpallur Christian Atsu suri

Hatay, mis hävis Kahramanmaraşi kesksetes maavärinates, Rönesans Elukoha rusudest leiti Atakaş Hatayspori Ghana jalgpalluri Christian Atsu elutu surnukeha. Jalgpallikogukond avaldas pärast Christian Atsu surma kaastunnet.

Hatayspori jalgpallur Christian Atsu jäi 6. veebruaril Kahramanmaraşis aset leidnud maavärinates Antakya linnaosas hävinud elukoha rusude alla.

Atsu mänedžer Murat Uzunmehmet tegi oma sotsiaalmeedia kontol avalduse, öeldes: "Christian Atsu leiti ja ta kaotas kahjuks elu".

SELGITUS TFF-is

TFFi avalduses: "Saime sügava kurbusega teada, et Atakas Hatayspori jalgpallur Christian Atsu kaotas meie riiki lämmatavas maavärinas elu. Avaldame kaastunnet Christian Atsu perele, lähedastele, fännidele ja Hatayspori kogukonnale. Tunneme sügavalt kõigi maavärinas kaotatud elude valu ja soovime vigastatutele kiiret paranemist. Kaastunne meie armsale rahvale”.

Kes on Christian Atsu?

Christian Atsu (sündinud 10. jaanuaril 1992, Atsu, Ada Foah, Suur-Accra piirkond – suri veebruar 2023, Hatay) on Ghana endine rahvusvaheline jalgpallur, kes mängis ründajate alal. Viimasena mängis ta ühes Superliiga meeskonnas Hataysporis.

Klubi karjäär

Porto

Atsu kolis Portosse 17-aastaselt pärast jalgpalliformaadi lõpetamist klubiga. 14. mail 2011 draftis peameeskonna treener André Villas-Boas Primeira Liga mängus Marítimo vastu. Kohtumise lõpetas ta siiski pingil.

Meeskonnakaaslane Kelvin ja Atsu laenati hooajaks 2011-12 samas liigas võistlevale Rio Avele. Oma esimese mängu liigas pidas ta 28. augustil 2011 Olhanense vastu, kus koduväljakul kaotati 1:0. Kuigi Atsu lõi 16. detsembril 2011 Işıki staadionil oma esimese värava Benfica vastu 24. minutil ja viis oma meeskonna ette, kaotas meeskond mängu 5:1.

Hooajal 2012-13 Portosse naasnud jalgpallur alustas üheksas liigamängus 11 parema hulgas. Sel hooajal tuli meeskond kolmandat korda järjest liigameistriks.

Chelsea

1. septembril 2013 sõlmis Atsu Chelseaga viieaastase lepingu 3,5 miljoni naela suuruse üleminekutasuga, seejärel laenati ta kohe kuni hooaja 2013–14 lõpuni Hollandi klubisse SBV Vitesse.

Laenul Vitessele

6. oktoobril 2013 debüteeris Atsu Feyenoordi vastu, vahetades 77. minutil Kazaishvili välja. Kuigi tal oli resultatiivne sööt Mike Havenaarile, ei suutnud ta takistada Vitesse 2:1 kaotust. 19. oktoobril tegi Atsu oma esimese algkoosseisu SC Heerenveeni vastu ja Vitesse võitis kohtumise 11:3. 2. novembril lõi FC Utrechti vastu penalti löönud jalgpallur minu meeskonna eest oma esimese värava ja Vitesse võitis kohtumise lõpuks 9:3.

Hollandi koondises kokku 30 kohtumist mängides lõi Atsu 5 väravat ning meeskond lõpetas liiga 6. kohaga ning pääses Euroopa eest play-off ringi.

Laenul Evertonile

13. augustil 2014 laenati Atsu hooaja 2014-15 lõpuni kõrgliigakaasklubile Evertonile. Ta debüteeris klubi eest 10 päeva hiljem Arsenali vastu, kus Goodison Parkis viigistati 2:2, ja vahetas 85. minutil välja Kevin Mirallase.

21. septembril 2014 tegi Atsu liigadebüüdi Crystal Palace'i vastu, mis lõppes kodus 3:2 kaotusega. Pärast Aafrika rahvuste karika tõttu eemalolekut naasis Atsu 19. veebruaril 2015 Euroopa Liiga mängus noorte poiste vastu meeskonda. Ta kaasati viimasele viiele minutile, asendades kübaratriki Romelu Lukaku. Kolm päeva hiljem vahetati ta välja viimasel minutil mängus Leicester City vastu, kus viigistati kodus 2:2.

15. märtsil 2015 peetud kohtumises Newcastle Unitediga sõi ta oma kodust sööki ja abistas oma meeskonnakaaslast Ross Barkleyt, kes astus samuti hiljem mängu, panustades Evertoni kolmandasse väravasse ja koduväljakul võideti 3:0. Vastutasuks Atsu mõjuvõimu eest pärast viimastel minutitel mängu astumist paigutati ta 19. märtsil Euroopa liiga viimase 16. vooru teises mängus võõrsil Kiievi Dünamo vastu 11 parema hulka. Koduväljakul 2:1 eduseisus olnud Everton jättis pärast võõrsil 5:2 kaotust karikaga hüvasti. See oli Atsu viimane mäng Evertoni eest, kes 65. minutil mängust eemaldati.

Laenul Bournemouthile

29. mail 2015 laenati Atsu äsja kõrgliigasse tõusnud Bournemouthi. Klubi tegevjuht Neill Blake kirjeldas tehingut kui "tohutut lööki". Ta debüteeris meeskonnas 25. augustil Hartlepool Unitedi vastu, kes alistas liigakarika teises ringis 4:0. Atsu teine ​​koondisemäng oli Preston North Endis, kus nad alistasid järgmises ringis. Chelsea kutsus ta tagasi 1. jaanuaril 2016, ilma et ta oleks liigas Bournemouthi eest ühtegi mängu mänginud.

Laenul Malagasse

24. jaanuaril 2016 rääkis Atsu BBC World Service'ile antud intervjuus oma lahkumisest Chelseast ja eelseisvast üleminekust Levantesse. Järgmisel päeval laenati ta Levante asemel Málagasse. 5. veebruaril 2016 debüteeris Atsu Getafe CF-i vastu algul 11 ​​ja matš lõppes 3:0 võiduga.

Newcastle United

31. augustil 2016 laenati Atsu üheks aastaks Newcastle Unitedile võimalusega oma iseloomustust kasutada. 13. septembril tegi ta oma meeskonna debüüdi Queens Park Rangersi vastu, kes alistas võõrsil 6:0 ning vahetas 61. minutil välja Yoan Gouffrani ja andis resultatiivse söödu Aleksandar Mitrovićile, kes lõi väljakul viienda värava. Ta tegi oma klubidebüüdi 1. oktoobril Rotherham Unitedi vastu 1:0 võidumängus, lüües Cardiff City ja Wigan Athleticu ridades järjest väravaid.

2017. aasta mais sõlmis Atsu Newcastle'iga nelja-aastase lepingu üleminekutasuga 6,2 miljonit naela.

Rahvuskoondise karjäär

Atsu debüteeris Ghana eest 1. juunil 2012 Lesotho vastu ja lõi kohtumises värava. BBC kirjeldas teda kui "täiuslikku lootust", ESPN kirjeldas teda kui "kiiret ja tehniliselt muljetavaldavat" ning rahvusmeeskonna tulevast staari.

Järgmisel aastal kutsuti ta Lõuna-Aafrikas Aafrika karikavõistluste koondisesse. Ta alustas Kongo DC mängus 2. avaringis, kus viigistati 2:11, ja hiljem vahetati ta välja 1:0 võidumängus Mali vastu. Alagrupi viimases mängus sai ta Port Elizabethis Nigeri vastu 11-aastaseks ja lõi 3:0 võidumängus kohtumise teise värava, samal ajal kui tema riik lõpetas grupi liidri ja tõusis veerandfinaali. Atsu lõi penaltist värava kohtumises, kus turniiri neljandana lõpetanud Ghana kaotas penaltitega Burkina Fasole ja langes välja.

2014. aasta jalgpalli MM-i meeskonda valitud Atsu mängis alagrupifaasis välja langenud meeskonna kõigis kohtumistes 11 parema hulgas.

2015. aasta Aafrika Rahvuste karikavõistlustel lõi Atsu Guinea vastu kaks väravat, kes alistas veerandfinaalis 3:0. Oma meeskonnale finaali jõudmisele kaasa aidanud jalgpallur mängis ka Elevandiluuranniku vastu, mille nad finaalis penaltitega kaotasid. Turniiri lõpus võitis ta Guinea vastu tehtud värava eest turniiri mängija auhinna ja turniiri värava auhinna.

Isiklik elu

Atsu on pühendunud kristlane, kes jagab sotsiaalmeedias piiblisalme. Ta on abielus ja tal on kaks last.

Teatati, et 6. veebruaril 2023 toimunud ja 10 provintsis suuri purustusi põhjustanud 7.7 magnituudi tugevas maavärinas, mille epitsenter asus Kahramanmaraşis Pazarcıki linnaosas, Hatays rusude all olnud Atsu kaotas elu 18. veebruar 2023. Päev enne seda maavärinat oli kohtumise, mille Hatayspor mängis Kasımpaşa vastu ja võitis 1:0, ainus värav 90+7. salvestatud minutitega.