Sakarya ringreis oli hingemattev 4 päeva; Järgmine on MM

Sakarya ekskursioon kogu päeva hingematvalt; Järgmine on MM

Sakarya jalgrattavõistluste ringreis oli tunnistajaks suurele põnevusele. 4 päeva erinevatel etappidel jätkunud sõitudel oli oranži särgi omanik Martin Laas Eestist. Büyükşehiri staarinimi Bereznyak saavutas üldarvestuses 3. koha. Põnevus Bike Festil jätkub pühapäeval, 21. mail toimuvate Mountain Bike Eliminator maailmakarikavõistlustega.

Jalgrattasõbraliku linna tiitlit kandva Sakarya linnavalitsuse korraldatud Bike Fest pakkus publikule põneva aja adrenaliinirohkete võistlustega. 4 päeva kestnud maanteerattavõistluse Tour Of Sakarya viimasel etapil (Karasu) põimusid kiirus, kirg, entusiasm, põnevus ja konkurents. Karmil 138-kilomeetrisel rajal, mis oli äge võistlus, pedaalis 13 meeskonda ja 14 sportlast 68 riigist.

Võistlusvõistlus

Tour Of Sakarya viimasel etapil ületas finišijoone esimesena Hiina koondislane Xianjing Lyu. Eestlane Martin Laas sai Astana meeskonnast teise koha. Kolmandana tuli finišisse Sakarya Metropolitan Municipality Cycling Teami tähtrattur Aliaksandr Bereznyak.

Martin Laas saavutas Tour of Sakarya arvestuses 1. koha

Peale viimase etapi tulemusi selgus ka 4-päevaste Tour Of Sakarya sõitude üldarvestuse liider. Üldarvestuse liidrikoha võitnud eestlasest Martin Laas sai oranži kampsuni omanikuks, mille värv on inspireeritud Sakarya sümboltootest kõrvitsast. UCI ametnikud andsid võitjatele sportlastele üle medalid.

Metropoliit Bereznyak poodiumil

Sakarya Metropolitan Municipality Pro Team, kes alustas Tour of Sakarya võistlusi 6 sportlasega, lõpetas 4-päevased võistlused 4 sportlasega. Meeskonna staarinimi Venemaa sportlane Bereznyak tuli üldarvestuses 3. kohale. Üks suurlinna jalgrattureid Sychuhou sai üldarvestuses 10., Louiche 36. ja Alizada 62. koha.

Takvim

Mai 21 2023
UCI MTB (Mountain Bike) maailmameistrivõistluste väljakupere – Sunflower Cycling Valley
Algusaeg: 14:00-18:00

3-4 juuni 2023
UCI BMX superkrossi maailmameistrivõistlused 1,2 – (MM) – Sunflower Cycling Valley
Algusaeg: 09:00-17:00

10-11 juuni 2023
UEC BMX Euroopa karikavõistluste ringid 9,10 (Euroopa karikavõistlused) – Sunflower Cycling Valley
Algusaeg: 09:00-17:00 (ajad võivad muutuda)